ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №2

                   Лабораторна робота № 2

Дослідження сигналів кольорового телебачення систем  PAL та SECAM

 

Мета роботи:

З`яcувати принципи формування повних  телевізійних  сигналів кольорового телебачення систем  PAL та SECAM та набуття навичок   визначення складових сигналів, вимірювання параметрів та їх співвідношення із зображеннями, що формуються на екрані відеоконтрольного пристрою цими сигналами.

Порядок виконання роботи

  1. З`яcувати принципи формування повних  телевізійних  сигналів кольорового телебачення систем  PAL та SECAM.
  2. Ознайомитись з сигналами кольорового ТБ системи PAL в режимі сканування сигналів, які формуються у центральній стійці. Для цього ВКП та осцилограф підключити до клеми сигналів PAL на розподільчій панелі та вибрати відповідний режим розгортки для осцилографа.
  3. Встановити на центральній стійці сигнал кольорових смуг. Зафіксувати  (сфотографувати) зображення цього сигналу на ВКП та часову діаграму на осцилографі. Визначити складові повного кольорового ТВ сигналу та виміряти їх часові та рівневі параметри.
  4. Дослідити часовий інтервал імпульсу кадрового гасіння на осцилографі.
  5. Дослідити та виміряти параметри  інших сигналів за вказівкою викладача.
  6. Ознайомитись з сигналами кольорового ТБ системи SECAM в режимі сканування сигналів, які формуються у центральній стійці. Для цього ВКП та осцилограф підключити до клеми сигналів SECAM на розподільчій панелі та вибрати відповідний режим розгортки для осцилографа.
  7. Встановити на центральній стійці сигнал кольорових смуг. Зафіксувати  (сфотографувати) зображення цього сигналу на ВКП та часову діаграму на осцилографі. Визначити складові повного кольорового ТВ сигналу та виміряти їх часові та рівневі параметри.
  8. Дослідити часовий інтервал імпульсу кадрового гасіння на осцилографі та встановити сигнали кольорової синхронізації.
  9. Дослідити та виміряти параметри  інших сигналів за вказівкою викладача.