АБРАМОВИЧ Антон Олексійович

АБРАМОВИЧ Антон Олексійович, магістр, навчається в аспірантурі університету.

Антону визначитись з вибором факультету допоміг випадок, який трапивсь з ним коли він ще навчався в середній школі. Одного разу шаркаючи ногами по піску на пляжі він знайшов золотий ланцюжок, після чого задумався, адже виходить, що під ногами валяється золото, а ми по ньому топчемося. surprise

Поступово він розібравсь, що для того щоб «бачити» скрізь грунт існують спеціальні прилади – геолокатори, а їхній різновид – металошукачі, дозволяють здійснювати пошук та виявляти метали в грунті. Також було з’ясовано, що навчити розробляти їх можуть лише на радіотехнічному факультеті або на факультеті електронних приладів.

 
Вибір на користь саме радіотехнічного факультету був у тодішнього школяра Антона сповна усвідомленим, оскільки він розібравсь, що навчальні програми цих факультетів дуже схожі, проте на радіотехнічному вона більш широка за рахунок вивчення радіоефіру та розробки приладів для роботи з ним, а це цілий напрям: радіо, телебачення, супутники, Wi-Fi, і т.д. Оскільки майбутній абітурієнт мріяв створити прилад, який не тільки виявляв би золото в грунті, а й автоматично робив би фіксацію координат де саме знайдено скарб (за допомогою вбудованого GPS-навігатора, а це радіоефір!), щоб потім  – вночі його викопати wink, то в нього практично не було сумнівів щодо вибору факультету – лише радіотехнічний.

Ставши студентом в 2008 р. Антон з першого курсу навчання в університеті почав поєднувати навчання з активною участю в роботі гуртка. З’ясувавши, що металошукачів для пошуку саме золота просто не існує, і що тільки дуже дорогі моделі імпортного виробництва можуть розпізнати в грунті лише чорний це метал чи кольоровий (без деталізації, який саме), Антон протягом чотирьох років навчання в бакалавраті конструював, виготовляв та досліджував у гуртку різні за схемотехнікою та принципом роботи металошукачі.
 

На четвертому курсі, досліджуючи осцилограми сигналів від різних кольорових металів за допомогою чергової своєї конструкції металошукача, Антон виявив стійкі ознаки, які дали можливість відрізнити мідь від алюмінію, а срібло від золота. Це дозволило йому вже під час навчання в магістратурі створити прототип приладу на базі мікроконтролерів з оригінальним програмним забезпеченням, та успішно проводити експерименти з розпізнавання відмінностей між кольоровими металами. Даною розробкою було закладено основу для створення декількох поколінь різних за призначенням приладів.

Після завершення навчання в університеті Антон в 2014 р. вступив до аспірантури і вже в якості молодого науковця продовжив по своїй темі пошук розв’язання складної технічної задачі та її наукового обгрунтування.

А початком всього цього була та мить, коли школярик знайшов золотий ланцюжок на пляжі…

Детальніше про існуючі типи металошукачів та відмінності між ними можна ознайомитись в статті професора Правди В.І. та аспіранта Абрамовича А.О. «Герадари», яка опублікована в Віснику №818 (2015) Національного університету «Львівська політехніка», серія «Радіоелектроніка та телекомунікації». Переглянути…

Антон також є автором ряду оригінальних розробок на базі мікроконтролерів. Деякі з них впроваджено, наприклад, система керування інформаційним табло за допомогою мобільного телефону (текст, який має відображати табло набирається на телефоні і відправляється з нього, а на табло –  він прокручується у вигляді біжучого рядка).

***

Наукові публікації Абрамовича А.О.: переглянути…