Об'єктно-орієнтоване програмування на С++

Вступ

Програму навчальної дисципліни «Об'єктно-орієнтоване програмування на С++» складено відповідно до освітньо-професійної програми підготовки фахівців рівня вищої освіти «Перший (бакалаврський) ступінь спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка».

Навчальна дисципліна належить до циклу професійної та практичної підготовки.

Предметом навчальної дисципліни є вивчення основ теорії об'єктно-орієнтованого програмування, основних принципів об'єктно-орієнтованої побудови програмних систем (абстракція, інкапсуляція, ієрархія, модульність, типізація, паралелізм), понять класів, об'єктів, взаємин між ними; вивчення засобів об'єктно-орієнтованого і узагальненого програмування мови С++, засобів стандартної бібліотеки STL; вивчення основ багатопотокового програмування.

Міждисциплінарні зв’язки: забезпечена вивченням таких дисциплін як "Вища математика", "Загальна фізика", "Обчислювальна техніка та програмування", "Основи проектування мікроконтролерних пристроїв".

1. Мета та завдання навчальної дисципліни

1.1. Мета навчальної дисципліни.

Метою навчальної дисципліни є:

• набуття знань про основи технології об'єктно-орієнтованого програмування, базові патерни проектування;
  • застосування набутих знань для написання програмного забезпечення із відповідним функціоналом для радіоелектронної апаратури;

1.2. Основні завдання навчальної дисципліни.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти після засвоєння навчальної дисципліни мають продемонструвати такі результати навчання:

Знання:

- знати основи технології об'єктно-орієнтованого програмування, базові патерни проектування (Спостерігач, Ітератор, Одинак, Фабрика), відносини між класами і основи UML (діаграми класів і послідовностей);

- знати основні інструментальні засоби мови C++ і стандартної бібліотеки STL;

- мати базові знання платформи Qt, особливості побудови програм, використовуючи Qt;

- знати засоби реалізації принципів ООП;

- знати основи технологій побудови найпростіших розподілених інформаційних систем.

Уміння:

• здатність  до  об'єктно-орієнтованого  мислення,  застосовувати такий підхід під час проектування складних програмних систем ;
  • реалізувати програмне забезпечення з урахуванням вимог до його якості, надійності, виробничих характеристик;
  • професійно володіти комп'ютером та інформаційними технологіями

Досвід:

• застосування набутих знань для написання програмного забезпечення із відповідним функціоналом.
  • відлагоджувати  та реалізовувати  програми в одному  із середовищ програмування “Visual C++”, “Qt Creator”, “Borland C++”.

2. Структура навчальної дисципліни

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 105 годин/3.5 кредити ECTS.

Навчальна дисципліна містить один кредитний модуль.

Рекомендований розподіл навчального часу

Форма навчання

Кредитні модулі

Всього