Радіоелектронні системи

Вступ

Програму навчальної дисципліни «Радіоелектронні системи» складено відповідно до освітньо-професійної програми підготовки освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» напряму (спеціальності) 6.050901 «Радіотехніка».

Навчальна дисципліна належить до циклу професійних дисциплін, вибіркові навчальні дисципліни «Дисципліни самостійного вибору навчального закладу».

Предметом навчальної дисципліни є:

• засвоєння основ теорії радіоелектронних систем (РЕС): математичних моделей білого та небілого шуму, адитивної та мультиплікативної завад, місцевих завад, завад від багатопроменевого сигналу та ін.;
  • теорії виявлення радіолокаційного сигналу на фоні вищезазначених завад;
  • теорії оцінки параметрів радіолокаційного сигналу для вимірювання відстані до цілі, напрямку на ціль та визначення швидкості цілі.

Міждисциплінарні зв’язки: дисципліна базується на знаннях з таких дисциплін: «Вища математика», “Аналогові електронні пристрої”, “Цифрові пристрої”, “Сигнали та процеси в радіотехніці”, “Електродинаміка та поширення радіохвиль”, “Антени”, “Антенні системи”, «Пристрої НВЧ», “Генерування та формування сигналів”,  , “Приймання та оброблення сигналів”, “Основи теорії передачі радіотехнічної інформації”.

1. Мета та завдання навчальної дисципліни

1.1. Мета навчальної дисципліни.

Метою навчальної дисципліни є:

·навчити студентів за заданими тактико-технічними характеристиками радіоелектронної системи (РЕС), яку вони проектують;
·вибирати принципи створення РЕС та її структуру: формулювати вимоги та технічні характеристики до РЕС, приладів та систем, які входять до складу заданої РЕС;
·проводити оцінку ефективності прийнятих технічних рішень.

1.2. Основні завдання навчальної дисципліни.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти після засвоєння навчальної дисципліни мають продемонструвати такі результати навчання:

знання:

• сучасні тенденції розвитку РЕС та перспективи їх використання в різних галузях науки і техніки;
  •  способи радіолокації рухомих цілей;
  • основні методи аналізу та синтезу трактів для виявлення радіолокаційних сигналів;
  • алгоритмів визначення параметрів цілі: дальності до цілі, напрямку на ціль, швидкості цілі.

уміння:

• провести розрахунок основних технічних характеристик РЕС:
  • робочої характеристики тракту виявлення сигналу;
  • рівня порогового сигналу;
  • дальності дії різних  типів РЛС;
  • імовірність правильного виявлення сигналу та імовірність      хибної   тривоги;
  • тривалості  та ширини смуги зондуючого сигналу;
  • амплітудного та фазового спектру зондуючого сигналу;
  • автокореляційної та взаємокореляційної функції зондуючого сигналу;
  • функції та діаграми невизначеності зондуючого сигналу;
  • потенційної роздільної здатності зондуючого сигналу з дальності, швидкості, пеленгу;
  • похибки вимірювання дальності, швидкості, пеленгу цілі;

досвід:

• застосування набутих знань для правильного вимірювання:
  • осцилограми зондуючого сигналу та сигналів, що приймаються;
  • рівня шумів підсилювача сигналу;
  • рівня співвідношення сигнал/завада на вході та виході тракту обробки радіолокаційного сигналу;
  • амплітудного та фазового спектру зондуючого сигналу;
  • автокореляційної та взаємокореляційної функції;
  • потенційної роздільної здатності по дальності, швидкості, пеленгу цілі;
  • похибки вимірювання дальності, швидкості, пеленгу.

2. Структура навчальної дисципліни

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 135 години/4,5 кредити ECTS.

Рекомендований розподіл навчального часу

Форма навчання

Кредитні модулі

Всього