Співробітництво з НАН України

На кафедрі РТПС у жовтні –грудні 2018 року були виконані роботи на замовлення Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України.

В рамках госпдоговірної роботи (обсяг бюджетного фінансування 30тис.грн.) проведені вимірювання  характеристик новітніх розробок спеціалістів Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України – різних матеріалів для застосування у вигляді радіопоглинаючого  покриття. Вимірювалися параметри відбиття, загасання та поглинання у широкому діапазоні частот.

До складу вимірювальних стендів входили спеціально розроблені в лабораторії НВЧ кафедри РТПС приймач 8-міліметрового діапазону і  рупорні антени  та сучасний спектраналізатор  фірми Agilent Technologies.

Представлений процес вимірювань: фото 1 – зразок радіо- поглинаючого покриття; фото 2 – вимірювальне обладнання на частоті  36ГГц.

Проведені роботи сприяли створенню в  ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України радіопоглинаючих матеріалів з  високим коефіцієнтом поглинання: від 90% до 98%  у широкому діапазоні частот.