Олександра Литвинець учасниця програми обміном ERASMUS + з Політехнічним університетом Валенсії у Королівстві Іспанії.

Мені пощастило стати учасником програми обміном ERASMUS + з Політехнічним університетом Валенсії у Королівстві Іспанії.

Безумовно, це є дорогоцінний досвід. За пів року, проведені у Валенсії, я навчилася комунікації з людьми, порівняла навчання за кордоном і у рідній країні, вивчила іспанську мову і підняла навички з англійської на новий рівень, навчилася відповідальності і набралася впевненості, вперше в житті побачила світ.

Але це був дуже не простий шлях, спроба поїхати за програмою обміном ERASMUS+ була моєю третьою і на цей раз успішною. Тому хочу надати декілька порад та поділитися досвідом із студентами, що також мріють навчатися за кордоном.

Щоб стати учасником подібних програм, треба виконати декілька умов.

1. Бути студентом денної форми навчання та не бути відрахованим за увесь період. Також, студенти першого курсу не можуть приймати участь у програмі.
  2. Мати гарні оцінки і це є одним із головних факторів успіху. Прийняти участь можуть лише студенти із середньою загальною кількістю балів не нижче 75 за усі роки навчання. Хочу зазначити, що 75 – це нижній поділ, тому, щоб збільшити свої шанси треба гарно навчатися та податися на конкурс із найкращими своїми результатами.
  3. Володіти англійською мовою. Для більшості конкурсів треба мати сертифікат, що може видати наш КПІ. Для цього треба лише добре підготуватися та здати тест, що складається з чотирьох частин – читання, письмо, аудіювання та говоріння. Для більшості конкурсів необхідно мати рівень В2, але деякі університети, серед яких і Політехнічний університет Валенсії, потребують і нижчі знання англійської мови – В1.
  4. Останній пункт – найбільш важливий, стовідсотковий гарант успіху. Не нехтуйте науковою діяльністю – приймайте участі у конференціях, конкурсах, олімпіадах, не бійтеся презентувати себе на всеукраїнській та міжнародній арені. Кожна ваша маленька і велика перемога принесе бали, що у кінці зіграють ключову роль.  Ловіть кожну можливість проявити себе, а у результаті це висуне вас у переможці. Розумійте, що кожний інший учасник конкурсу буде мати стандартний пакет балів, що складається із оцінок та знання англійської мови, і лише ваші перемоги у інших сферах діяльності допоможе досягти мрії.

Від себе хочу додати, що це унікальна можливість проявити та реалізувати себе. За час проведений у Валенсії, я побачила та пізнала світ, познайомилася з величезною кількістю людей, приймала участь у міжнародних конференціях, подіях, конкурсах і проектах, вчилася представляти себе, свої інтереси та свою країну. Подорожувала та набиралася досвіду, що тепер допомагає мені у кожному важливому рішенні у моєму житті.